بزرگ‌ترین پالایشگاه گاز سوریه از کنترل داعش خارج شد /رهبران ارتجاع عرب فرقی با ترامپ ندارند/تروریست‌ها در لاهور تظاهرکنندگان را به خاک و خون کشیدند ۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵


بزرگ‌ترین پالایشگاه گاز سوریه از کنترل داعش خارج شد

    ۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵


Image result for ‫بزرگ‌ترین پالایشگاه گاز سوریه از کنترل داعش خارج شد‬‎
ارتش سوریه طی عملیاتی، میدان و پالایشگاه گاز طبیعی «حیان» در حومه شرقی«حمص» را از داعش پس گرفت.
به گزارش ایسنا، ارتش سوریه در چارچوب عملیات ادامه‌دار خود علیه داعش، میدان و پالایشگاه گاز طبیعی حیان در حومه شرقی حمص را بازپس گرفت. این پالایشگاه که بزرگترین پالایشگاه گاز سوریه بود، مدتها پیش به دست داعش افتاد و بعدها تصاویری از منفجر کردن آن توسط تروریست‌ها منتشر شد.
نیروهای مهندسی ارتش سوریه نیز در حال حاضر برای خنثی سازی مین‌ها و مکان‌های بمب گذاری شده توسط داعش در داخل این پالایشگاه تلاش می‌کنند.
خبرگزاری رسمی «سانا»  ضمن اعلام خبر فوق، ادامه داد که دامنه کنترل ارتش سوریه بر حومه غربی شهر پالمیرا نیز گسترده‌تر شده است.
عملیات ارتش سوریه در شرق کارگاه حیان نیز با موفقیت همراه بود و نیروهای سوری بلندی‌های اطراف آن را تحت کنترل کامل خود درآوردند.
از جنوب سوریه نیز گزارش ‌رسید که تمامی مناطقی که ارتش سوریه در محله«المنشیه» شهر«درعا» از دست داده بود، تحت کنترل خود درآورده است.حملات جنگنده‌های روسی و سوری به مواضع افراد مسلح و خطوط امداد رسانی تروریست‌ها، در این پیروزی بسیار با اهمیت بود.


رهبران ارتجاع عرب فرقی با ترامپ ندارند

Image result for ‫رهبران ارتجاع عرب فرقی با ترامپ ندارند‬‎

یک روزنامه انگلیسی با «دیکتاتور» خواندن سران کشورهای مرتجع عربی سکوت آنها در برابر فرمان ضداسلامی ترامپ را «بی‌شرمی» خواند.
«هیچ یک از کشورهای عربی خاورمیانه تاکنون هیچ واکنشی درخصوص مواضع و اظهارات ضداسلامی ترامپ از خود نشان نداده‌اند. حتی در مواردی به جای محکوم کردن مواضع ترامپ در قبال مسلمانان، از سیاست‌های وی حمایت کرده‌اند. امارات متحده عربی رسما سیاست‌های رئیس‌جمهور جدید آمریکا را تایید کرد و پادشاه اردن نیز نخستین مقام عربی بود که به دیدار ترامپ رفت.» این بخش از گزارش اخیر روزنامه انگلیسی ایندیپندنت درباره فرمان نژادپرستانه اجرایی ترامپ و واکنش ارتجاعیون عرب در برابر آن بود. این روزنامه در ادامه نوشته: «عجیب است که حتی برخی کشورهای اروپایی نیز اقدامات ضداسلامی ترامپ، از جمله فرمان اجرایی وی درخصوص ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا، را محکوم کردند، اما عربستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس با وجود اینکه ادعای مسلمان بودن دارند، در این خصوص سکوت اختیار کردند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در ادامه این  گزارش می‌خوانیم: «ساکت ماندن سران دیکتاتور عرب در برابر اقدامات بی‌شرمانه ترامپ علیه مسلمانان حاکی از این است که آنها به مردم کشور خود بی‌توجه‌اند. از سوی دیگر، این سکوت نشان‌دهنده میزان نزدیکی راهبردهای آنها به یکدیگر است و روی هم رفته، میزان صمیمیت و قرابت آنها به دولت جدید آمریکا را نشان می‌دهد. سران دیکتاتور کشورهای عربی خاورمیانه سال‌ها ملت خود را با اخبار جعلی و جایگزین کردن حقایق با دروغ فریب داده‌اند. آنها همواره وعده پیروزی نهایی علیه اسرائیل را بر زبان می‌آورند، اما پشت‌پرده با این رژیم دوست و همپیمان هستند و علیه دیگر کشورهای منطقه جنگ به راه می‌اندازند. به طور مثال عربستان سعودی به طور مکرر به عراق و سوریه حمله کرده است؛ امارات و مصر در بمباران لیبی نقش داشته‌اند؛ و هر دو کشور عربستان و امارات با همکاری یکدیگر به یمن تجاوز کرده‌اند.»
 ایندیپندنت همچنین نوشته: «در این کشورها، اقلیت‌های قومی و مذهبی همواره سرکوب می‌شوند، قضات مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند، سیاستمداران تهدید می‌شوند و حاکمان به شکنجه و ارعاب مردم اعتقاد دارند. چنین اقداماتی بی‌شباهت به آنچه ترامپ دوست دارد، نیست. آری اینجا دنیای ترامپ‌ها است!»تروریست‌ها در لاهور تظاهرکنندگان را به خاک و خون کشیدند

Image result for ‫تروریست‌ها در لاهور تظاهرکنندگان را به خاک و خون کشیدند‬‎

انفجار انتحاری به وسیله یک موتورسوار در شهر لاهور پاکستان و در کنار تظاهرکنندگان 18 کشته و حدود 100 مجروح برجای گذاشت.
دیروز یک تروریست انتحاری موتور‌سیکلت‌سوار خود را به یک خودروی پلیس در خیابان‌های «لاهور» کوبید. به گزارش فارس، این حمله تروریستی زمانی رخ داد که مالکان داروخانه‌ها تظاهرات گسترده‌ای برگزار کرده بودند.
شبکه «پرس‌تی‌وی» شمار کشته‌شدگان این حادثه را 18 نفر اعلام کرده است. طبق گزارش‌های منتشر شده حدود 100 تن نیز بر اثر این عملیات تروریستی زخمی شده‌اند. دو افسر پلیس نیز جزو جان‌باختگان این حادثه هستند.
انفجار مقابل پارلمان محلی و یک مجتمع تجاری در خیابان «مال رود» شهر «لاهور» رخ داده است. پزشکان حال بسیاری از زخمی‌های این انفجار را وخیم اعلام کرده‌اند. تا دیروز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفت.
عزای عمومی
در پی عملیات تروریستی فوق، دیروز در پاکستان عزای عمومی اعلام شد و پرچم این کشور هم در همه سازمان‌های دولتی به حالت نیمه‌افراشته درآمد.
«نواز شریف» نخست وزیر پاکستان و «شهباز شریف» سر وزیر ایالت پنجاب هم طی پیام‌های جداگانه‌ای، این اتفاق را به خانواده قربانیان تسلیت گفتند. «قمر جاوید باجواه» فرمانده ارتش پاکستان هم اعلام کرده، اقدامات تروریستی، عزم نظامیان را برای ادامه عملیات ضدتروریسم بیشتر می‌کند.
پاکستان از سال 2001، زمانی که این کشور در جنگ علیه تروریسم، متحد آمریکا شده، به طور بی‌سابقه‌ای آماج حملات تروریستی قرار گرفته است، این حملات معمولا از جانب طالبان محلی، لشکر جهنگوی، و سپاه صحابه صورت می‌گیرد. همه این گروه‌های تروریستی از وهابیت سعودی تأثیر پذیرفته‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.