جلیلی:تعامل باید قدرتمندانه باشد نه التماسی ۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵

جلیلی:تعامل باید قدرتمندانه باشد نه التماسی

  ۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵

Image result for ‫جلیلی:تعامل باید قدرتمندانه باشد نه التماسی‬‎
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در دفاع مقدس توانایی و ایستادن بر روی پای خود بود که موجب پیروزی شد و دیپلماسی التماسی پاسخگو نبود؛ دیپلماسی تعامل باید قدرتمندانه باشد نه التماسی چنانچه خود آقایان بیان می‌کنند در برخی موارد التماس می‌کردیم اما جواب نمی‌داد.
به گزارش رسا، سعید جلیلی، نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در همایش راه روشن انقلابی‌گری آرمان خواهی که از سوی انجمن اسلامی دانشجویان اسلامی مستقل در سالن مفید دانشگاه قم، برگزار شد، ابراز داشت: تغییرات در انقلاب فقط مربوط به نظام سیاسی نیست بلکه باید در تمامی آرمان‌های انقلاب تغییرات ظهور پیدا کند اعم از مناسبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، چنانچه امام خمینی(ره) برآن تأکید داشتند؛ امروزه پس از 38 سال مطالباتی همانند مبارزه با فساد در انقلاب وجود دارد که صحیح هستند و انتظار نمی‌رود در انقلاب وجود داشته باشد.
وی گفت: انقلاب به برخی مطالبات نگاه حداکثری دارد نه حداقلی به عنوان مثال برخی موضوعات مطرح شده در انقلاب همانند شفافیت یا فساد حتی افرادی که نگاه انقلابی ندارند آنها را منکر نمی‌شوند و همه بر آن اتفاق نظر دارند؛ نگاهی که در نظام اداری وجود دارد عبارت است از اینکه سیستم باید به گونه‌ای باشد که افراد غیرصالح هم نتوانند مرتکب فساد شوند و نگاه انقلابی فراتر از آن است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام کارویژه‌های مشترک میان دولت و مردم را وجه تمایز اندیشه سیاسی اسلام با سایر اندیشه‌ها دانست و بیان داشت: هنگامی که قرآن کریم به پیامبراکرم(ص) امر می‌کند عدالت در جامعه را اجرا کند، بیان می‌کند تمامی انسان‌ها نسبت به اجرای آن وظیفه دارند؛ اینجاست که مسئولیت همگانی و تکلیف شکل می‌گیرد و همه جامعه تکالیف را ایفا می‌کنند.
جلیلی با بیان اینکه وسع در نظام اسلامی دارای مبنا است، خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود «ما می‌توانیم»، براساس میزان وسع است که برخی می‌گویند وسع ما در حد ساخت آبگوشت بزباش است و برخی توان را بالاتر از این حرف‌ها می‌دانند؛ تفکر انقلابی همچنین تفکرهای دیگر در این جا خود را نشان می‌دهند.
وی با اشاره به وجه تمایز نگاه‌ها به میزان توان و وسع، بیان داشت: نخستین تفکر لیبرالی است که می‌گوید باید از غرب کمک گرفت؛ نگاه دیگر محافظه‌کارانه است که در آن وضعیت مطلوب موضوعیت ندارد و وضع موجود را کافی می‌داند؛ تفکر دیگر انقلابی است که دو تفکر دیگر را بر نمی‌تابد.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نگاه تفکر انقلابی به قله است و به سمت آن حرکت می‌کند؛ ما می‌توانیم است که ماهواره را پرتاب می‌کند و یک وجب از این خاک را به دشمن نمی‌دهد و به واسطه این تفکر انقلابی است که پس از گذشت 28 سال از دفاع مقدس دشمن جرأت نزدیک شدن به مرزهای کشور را ندارد.
وی اظهار داشت: تفکر دیگر التماسی است؛ در دفاع مقدس توانایی و ایستادن بر روی پای خود بود که موجب پیروزی شد و دیپلماسی التماسی پاسخگو نبود؛ دیپلماسی تعامل باید قدرتمندانه باشد نه التماسی چنان‌که خود آقایان بیان می‌کنند در برخی موارد التماس می‌کردیم اما جواب نمی‌داد.
جلیلی بیان تعریف «ما می‌توانیم» را برای شناخت میزان توان و وسع ضروری دانست و ابراز داشت: مراد از «ما» زن، مرد، پیر، جوان، شهری، روستایی، شیعه، سنی، بلوچ، کرد و لر است و مراد از می‌توانیم استفاده واقع‌بینانه از استعداد و قدرت است.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: در مقابل اقناع، اغوا است که شیطان چنین کاری را انجام می‌دهد؛ شیطان در مواردی که نمی‌تواند مردم را بترساند، از اغوا استفاده می‌کند و ایجاد 200 شبکه ماهواره‌ای برای سرگرمی مردم نیست بلکه برای اغوای مردم است. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.