رئیس جدید دفتر سیاسی حماس: کاری می‌کنم نتانیاهو به گریه بیفتد /آل‌سعود برای مقابله با انصارالله دست به دامان کومور شد!/نظامیان اسرائیلی برای کمک به سرکوب انقلابیون وارد بحرین شدند ۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵


رئیس جدید دفتر سیاسی حماس: کاری می‌کنم نتانیاهو به گریه بیفتد 

۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵

Image result for ‫یحیی سنوار‬‎
یحیی سنوار ساعاتی پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرده، کاری می‌کند نتانیاهو از نشستن در منصب فعلی‌اش پشیمان شده و به گریه بیفتد.
«یحیی سنوار» رئیس جدید دفتر سیاسی حماس در غزه در توئیتر خود تاکید کرده «من برای حضور در مناصب و پست‌ها تلاش نمی‌کنم اما نتانیاهو را از حضور در منصبش پشیمان کرده و به گریستن وادار خواهم کرد.»
به گزارش خبرگزاری قدس، این نخستین اظهارنظر «سنوار» پس از حضور در مقام ریاست دفتر سیاسی حماس در غزه و در جایگاه قبلی «اسماعیل هنیه» است. اظهارات سنوار بر ادامه رویکرد مقاومت مسلحانه از سوی حماس در برابر رژیم اشغالگر قدس حکایت دارد و با استقبال گسترده جوانان فلسطینی و فعالان کشورهای اسلامی نیز مواجه شده است. یحیی سنوار روز دوشنبه 25 بهمن ماه و در جریان انتخابات درون حزبی حماس، جای اسماعیل هنیه را به عنوان مسئول و رهبر جنبش حماس در نوار غزه گرفت و «خلیل حیه» از رهبران حماس نیز معاون وی شد. سنوار 55 ساله 24 سال از عمر خود را در زندان‎های رژیم صهیونیستی گذرانده است. وی از سوی صهیونیست‌ها به 450 سال زندان محکوم شده بود اما در سال 2011 در جریان تبادل اسرا آزاد شد.
هذیان‌گویی رژیم صهیونیستی
رئیس رژیم صهیونیستی اما در اظهاراتی مضحک گفته اگر کرانه باختری به طور کامل تحت حاکمیت اسرائیل قرار بگیرد به فلسطینیان ساکن آن تابعیت اسرائیلی می‌دهد.
به گزارش فارس به نقل از روزنامه «هاآرتص»، «رووین ریولین» روز سه‌شنبه مدعی شده «اسرائیل یا سرزمین موعود فلسطین متعلق به ماست و حاکمیت اسرائیل باید به تمام مناطق آن از جمله کرانه باختری گسترش یابد.» درخواست رئیس رژیم صهیونیستی برای تصرف و اشغال بخش‌های باقی‌ مانده از سرزمین فلسطین بعد از آن مطرح می‌شود که تمامی اعضای کابینه راست‌گرای این رژیم به نخست‌وزیری «بنیامین نتانیاهو» هم خواستار الحاق کرانه باختری و غزه هستند. پارلمان رژیم صهیونیستی «کنست» نیز پیشتر لایحه‌ای را تصویب کرد که درپی آن ساخت شهرک‌های بیشتر در اراضی باقی ‌مانده از فلسطین از جمله کرانه باختری و قدس شرقی و تصرف زمین‌های خصوصی فلسطینیان را قانونی می‌کند. این قانون حتی از سوی کشورهای غربی نیز محکوم شده است. رسانه‌های آلمانی دیروز نوشتند آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به دلیل همین رویکرد رژیم صهیونیستی برنامه دیدار خود با نتانیاهو را لغو کرد.آل‌سعود برای مقابله با انصارالله دست به دامان کومور شد!

Image result for ‫آل‌سعود برای مقابله با انصارالله دست به دامان کومور شد!‬‎

آل‌سعود پس از ناکامی در رویارویی با انقلابیون یمن و درپی دو شکست سنگین طی هفته‌های گذشته از انصارالله دست به دامان نظامیان کومور شد.
پس از ناکامی‌های پی‌درپی ائتلاف سعودی در یمن، با وجود حمایت‎های آمریکا، انگلیس و فرانسه و کمک‌های نیروهای سودانی و مراکشی اکنون خبر رسیده پای «کومور» جنوبی‎ترین کشور عضو اتحادیه عرب نیز به میدان جنگ علیه یمن باز شده است. آل‌سعود در حالی دست به دامان نظامیان کوموری شده که تمام گزینه‌های خود را علیه یمن آزمایش کرده و به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است. به گزارش فارس، منابعی در جزایر «کومور» اعلام کرده‌اند عربستان 350 شبه نظامی کومور را روانه جنگ در یمن کرده است و برای هر کدام از آنها ماهانه 1000 یورو پرداخت می‌کند.
 به کارگیری نظامیان «کومور» در چارچوب حمایت از طرح صهیونیستی- آمریکایی در یمن در حالی صورت می‌گیرد که نظامیان بسیاری از کشورهای آفریقایی مانند سودان، سنگال ، جیبوتی و اریتره اکنون در قالب ائتلاف سعودی با ارتش یمن و انصارالله می‎جنگند. این در حالی است که روز دوشنبه ده‌ها نظامی اماراتی و سودانی در حمله نیروهای یمنی به استان «تعز» کشته شدند.
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز دوشنبه تجمع این نیروها در منطقه «الجدید» شهر «المخا» در استان تعز را مورد حمله قراردادند. یک منبع نظامی در این‌باره گفته، «محل تجمع این نیروها در منطقه الجدید با چند فروند موشک کاتیوشا هدف قرار گرفت و در پی آن ده‌ها اماراتی و سودانی کشته شدند. بر اساس این گزارش در این عملیات «محمد الاماراتی» یکی از فرماندهان متجاوز به یمن نیز به شدت زخمی شد.»همزمان با ششمین سالگرد انقلاب
نظامیان اسرائیلی برای کمک به سرکوب انقلابیون وارد بحرین شدند

Image result for ‫نظامیان اسرائیل برای کمک وارد بحرین شدند‬‎

دیروز در ششمین سالگرد انقلاب بحرین و همزمان با قیام مجدد انقلابیون علیه آل‌خلیفه خبر رسید۶0 نیروی ویژه رژیم صهیونیستی برای سرکوب انقلابیون با پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و متد وارد منامه شده‌اند.
منابعی در فرودگاه بین‌المللی بحرین اعلام کرده‌اند «گروهی 60 نفره از تل‌آویو با گذرنامه‌های اسرائیلی و با خط هوایی قطر وارد بحرین شده‌اند و مجموعه بزرگی از جعبه‌های چوبی همراه خود دارند.»
 به گفته این منابع  «هیئتی که به استقبال این گروه آمده است، شماری مأمور امنیتی بودند که با خودروهای متعلق به وزارت کشور بحرین، این اشخاص را به مکان نامعلومی منتقل کردند.»
 طبق این گزارش، ورود این 60 نفر باعث افزایش حضور مأموران امنیتی شده است. مأموران ‌آل‌خلیفه به هیچ‌کس اجازه عکسبرداری ندادند و حتی مانع از ادامه عکسبرداری برخی مسافران شدند.  این گوشه‌ای از گزارش «میدل‌ایست پاناراما» از شرایط حاکم بر بحرین بود. دیروز ششمین سالگرد انقلاب بود و انقلابیون تظاهرات بزرگی علیه آل‌خلیفه تدارک دیده‌اند.
به گزارش تسنیم، روزنامه «تایمز ‌آو اسرائیل» هم به نقل از وزیر همکاری منطقه‌ای اسرائیل فاش کرده که منامه و تل‌آویو، روابط اقتصادی و نظامی دارند و در زمینه تعلیم به شماری از نیروهای پلیس ضدشورش با بحرین همکاری می‌کنند.
 وی این را هم گفته که «اسرائیل به دنبال شیوه‌هایی برای گسترش روابط خود با کشورهای عرب حوزه خلیج ‌فارس است.»
 این در حالی است که بر کسی پوشیده نیست ملت مظلوم بحرین فقط با رژیم آل‌خلیفه مقابله نمی‌کند و با کشورهای مختلف غربی و عربی و حتی رژیم صهیونیستی می‌جنگد.
«الامین» فعال بحرینی نیز در این باره گفته: «رد پای سعودی‌ها و انگلیسی‌ها در همه جنایات رژیم آل‌خلیفه آشکار است، به خصوص در قضیه اعدام‌های میدانی، رژیم آل‌سعود هم سابقه دیرینه‌ای دارد و باید گفت هر آنچه آل‌خلیفه مرتکب می‌شود نخست زیر چتر حمایتی سعودی‌ها و سپس در سایه بی‌تفاوتی بزرگ جامعه بین‌المللی است که جز صدور برخی بیانیه‌های پوچ و شرم‌آور در محکومیت این جنایات گامی برای حل بحران بحرین برنمی‌دارند.»
سرکوب مردم و سکوت غرب
اما تظاهرات دیروز انقلابیون بحرین که به مناسبت شش ساله شدن انقلاب این کشور بود،     با روزهای قبل متفاوت بود. تظاهرکنندگان که در دوشنبه شب در خیابان‌های «ستره» در غرب منامه تجمع کرده بودند، شعارهایی را علیه حمدبن عیسی آل‌خلیفه، پادشاه بحرین سر دادند و خواستار سرنگونی او شدند.
 در این تظاهرات مردم کشتن سه جوان مخالف آن هم به بهانه فرار از زندان را محکوم کردند. تظاهرکنندگان خواهان پایان دادن به استبداد خاندان حاکم و انحصار قدرت در این خاندان شدند.
 نیروهای امنیتی و مسلح آل‌خلیفه هم که حالا نظامیان صهیونیستی هم به کمک آنها آمده‌اند برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده کردند.
مردم بحرین که حضور گسترده‌ای در این تظاهرات داشتند از یک روز قبل و طبق برنامه نافرمانی مدنی بیشتر مغازه‌ها و فروشگاه‌ها را بسته و کشور را به حال نیمه‌تعطیل درآورده بودند.
گروه‌های مخالف بحرینی از مردم این کشور خواسته بودند تا از دوشنبه شب در نافرمانی مدنی با زدن بر طبل‌ها و سر دادن نوای «الله‌اکبر» در تمامی مناطق شرکت کنند.
همزمان نیز ده‌‌ها فعال بحرینی و تعدادی از اقلیت‌های عربی و اسلامی به مناسبت ششمین سالروز انقلاب 14 فوریه در مقابل سفارت بحرین در لندن تحصن کردند، شرکت‌کنندگان در این تحصن ضمن حمل تصاویر شهدایی که به دست نیروهای رژیم آل‌خلیفه کشته شدند، احکام اعدام علیه مخالفان بحرینی را محکوم کردند.
دیروز ماموران آل‌خلیفه با استفاده از سلاح‌های ساچمه‌ای شماری از تظاهرکنندگان را هدف قرار دادند.
طبق گزارش‌هایی که پیش از این از سوی مراکز متعدد حقوق بشری منتشر شده و با استناد به مجروحین، هدف آل‌خلیفه از این کار نابینا کردن معترضان است. هنوز گزارشی درباره شمار مجروحین یا دستگیرشدگان ناآرامی‌های کم‌سابقه دیروز بحرین منتشر نشده است.
«حسین الدیهی» معاون دبیرکل جمعیت ملی، اسلامی الوفاق نیز به مناسبت ششمین سالروز انقلاب 14 فوریه تاکید کرد سیاست سرکوبگری و حمایت‌های خارجی از دولت بحرین هرگز اراده ملت را نخواهد شکست.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.