سفیر امارات در افغانستان بر اثر جراحت انفجار قندهار کشته شد/ ۷۰ درصد آمریکایی‌ها معتقدند جهان برای ترامپ احترامی قائل نیست !/ ترامپ بالاخره مقابل روسیه قرار گرفت /کاخ سفید: کریمه به اوکراین برگردد/دشمنی حماس با اسرائیل و دوستی با ایران و حزب‌الله دایمی است ۲۷/ ۱۱ / ۱۳۹۵


سفیر امارات در افغانستان بر اثر جراحت انفجار قندهار کشته شد

۲۷/ ۱۱ / ۱۳۹۵

Image result for ‫«جمعه الکعبی» سفیر امارات در افغانستان‬‎
سفیر امارات در افغانستان که پیش از این در شهر قندهار بر اثر انفجار بمب، مجروح شده بود، جان خود را از دست داد.
به گزارش خبرگزاری اهل بیت‌(ع)،«جمعه الکعبی» سفیر امارات در افغانستان که اواخر دی ماه بر اثر وقوع انفجار در یک رستوران شهر قندهار مجروح شده بود، جان خود را از دست داد. در انفجار فوق علاوه بر سفیر امارات، هفت نفر دیگر نیز مجروح شده بودند. انفجار فوق زمانی رخ داد که «همایون عزیزی» استاندار قندهار، میزبان سفیر امارات در رستوران بود و در این مهمانی فرمانده پلیس استان قندهار و مسئول امنیتی این استان نیز حضور داشتند. استان قندهار هر چند تحت کنترل نیروهای دولتی افغانستان قراردارد، ولی همچنان ناامن است.70 درصد آمریکایی‌ها معتقدند جهان برای ترامپ احترامی قائل نیست !

Image result for ‫70 درصد آمریکایی‌ها معتقدند جهان برای ترامپ احترامی قائل نیست !‬‎

براساس نظرسنجی یک موسسه معتبر آمریکایی، حدود 70 درصد مردم این کشورمعتقدند که رهبران کشورهای جهان احترامی برای رئیس‌جمهور آمریکا قائل نیستند.
به گزارش خبرگزاری فارس، نظرسنجی جدید موسسه «گالوپ » نشان داد که تعداد انگشت‌شماری از آمریکایی‌ها (کمتر از سه نفر از هر ده آمریکایی) بر این باورند که سران دیگر کشورهای جهان احترامی برای «دونالد ترامپ» قائل نیستند. همچنین طبق این نظرسنجی، 57 درصد مردم جهان معتقدند که آمریکا مقبولیت ندارد. این بدترین تصویر ارائه شده از این کشور در 10سال اخیر است.
این در حالی است که هنگام ورود «باراک اوباما» رئیس‌جمهور قبلی، به کاخ سفید در سال 2009، حدود 69 درصد بر این باور بودند که سران جهان برای اوباما احترام قائلند و تنها 20 درصد نیز مخالف این نظر بودند.ترامپ بالاخره مقابل روسیه قرار گرفت

کاخ سفید: کریمه به اوکراین برگردد

Image result for ‫70ترامپ بالاخره مقابل روسیه قرار گرفت  کاخ سفید: کریمه به اوکراین برگردد‬‎

اظهارات و حمایت‌های «دونالد ترامپ» از روابط دوستانه با روسیه برای نخستین بار، وارونه شد و کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهور خواستار بازگشت کریمه به اوکراین است!
بهار روابط دوستانه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در حال تمام شدن است و ماه عسل این دو بسیار زودتر از حد انتظار در حال تمام شدن است. ترامپ که در دوران مبارزات تبلیغاتی خود را شیفته شخصیت پوتین نشان داده بود و حتی پس از پیروزی نیز علاقه‌اش به وی را مخفی نمی‌کرد، گویا سرانجام تسلیم واقعیت‌ها شده و اکنون خود را مجبور می‌بیند از پنجره‌های کاخ سفید به جهان بنگرد و دوران نگریستن به جهان از برج‌های خصوصی تمام شده است. در همین ارتباط «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: «دونالد ترامپ به روشنی گفته است که انتظار دارد دولت روسیه تنش‌ها را در اوکراین کاهش داده و شبه جزیره کریمه را به این کشور بازگرداند.» به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وی این سخنان را در کنفرانس مطبوعاتی روز سه‌شنبه ایراد کرد. شبه جزیره کریمه واقع در جنوب اوکراین در سال 2014 پس از برگزاری یک همه پرسی به خاک روسیه ملحق شد اما اوکراین و غرب روسیه را به «اشغال» این منطقه متهم می‌کنند. این شبه جزیره در دوران زمامداری «خروشچف» به اوکراین داده شده بود.
ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی، احتمال به رسمیت شناختن الحاق کریمه به روسیه و لغو تحریم‌های وضع شده علیه مسکو را مطرح کرده بود. وی اما چندی پیش در یک کنفرانس خبری با «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در این رابطه گفت که صحبت از لغو تحریم‌ها هنوز خیلی زود است.
«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل  هم در اولین حضورش در شورای امنیت سازمان ملل، موضعی تند در این رابطه گرفت و گفت: «ما خواستار توسعه روابط با روسیه هستیم؛ اما وضعیت ناراحت‌کننده شرق اوکراین موضوعی است که محکومیت آشکار و شدید اقدامات روسیه را طلب می‌کند.» هیلی در نشست یاد شده تاکید کرد که تحریم‌ها علیه روسیه تا بازگشت شبه جزیره کریمه به خاک اوکراین لغو نخواهد شد.
از سوی دیگر، یک مقام ارشد دولت آمریکا روز سه‌شنبه تاکید کرد: «روسیه یک موشک کروز جدید را علی‌رغم مخالفت‌های مقام‌های آمریکایی مستقر کرده و این اقدام مغایر با پیمان کنترل تسلیحات است که آمریکا و روسیه را از استقرار و توسعه موشک‌های میان برد منع کرده است.» جان مک‌کین سناتور آمریکایی که به شدت با روسیه مخالف است، در اظهاراتی در واکنش به این خبر، خواستار تقویت قدرت بازدارندگی آمریکا در اروپا شده است. این درخواست مک‌کین پس از آن مطرح شده است که آمریکا روسیه را به نقض پیمان نیروهای میان برد هسته‌ای و استقرار موشک‌های جدید کروز متهم کرده است. مک‌کین تصریح کرد: دولت ترامپ باید فورا نسبت به اقدام روسیه در استقرار موشک‌های کروز واکنش نشان دهد. وی این اقدام روسیه را یک تهدید جدی علیه نیروهای آمریکایی در اروپا و کشورهای هم پیمان ناتو ارزیابی کرده است.
همچنین «کنستانتین‌کاساچیف» رئیس‌ کمیسیون امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) با اشاره به استعفای «مایکل فلین» از مقام مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد: «دونالد ترامپ گرفتار مخمصه شده است و فشارها بر وی افزایش می‌یابد.» رئیس‌کمیسیون امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه تاکید کرد، حتی آمادگی برای گفت وگو با روسیه از طرف مقام‌های تندرو آمریکایی مانند جرم محسوب می‌شود. مایکل فلین به دنبال جنجال‌های مربوط به تماس‌های پنهانی با روسیه روز سه‌شنبه استعفا کرد. کاساچیف نوشت: «شرایط کنونی ترامپ مستقل نیست و به تدریج کار برای وی دشوارتر می‌شود یا اینکه روس‌هراسی دولت جدید آمریکا را هم فرا گرفته است.»
محمود الزهار:
دشمنی حماس با اسرائیل و دوستی با ایران و حزب‌الله دایمی است

Image result for ‫دشمنی حماس با اسرائیل و دوستی با ایران و حزب‌الله دایمی است‬‎

در پی انتخابات درون حزبی در حماس و تغییر مقامات بلند پایه این جنبش، محمود الزهار تاکید کرد در موضع‌گیری خود نسبت به رژیم اشغالگر هیچ تغییری نخواهیم داد و همچنان خواستار روابط با ایران و حزب‌الله خواهیم بود.
محمود الزهار در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین اظهار داشت که  با انتخاب «یحیی سنوار» به سمت مسئول حماس در غزه، هیچ تغییری در سیاست یا مواضع حماس صورت نمی‌گیرد انتخابات داخلی این جنبش، تغییری در مواضع یا سیاست آن در زمینه مواجهه با اسرائیل ایجاد نخواهد کرد. حماس باید روابط خود را با همه کشورهایی که طوفان جهان عرب آن‌ها را در نوردیده است از جمله سوریه و سایر کشورهای عربی که ویران شده‌اند از سرگیرد. وی همچنین بر ضرورت رابطه با ایران و حزب‌الله تاکید کرد.
الزهار در بخش دیگری از این گفت‌وگو از تماس‌های جنبش متبوعش با قاهره برای عبور هیئت این جنبش از گذرگاه رفح به منظور مشارکت در کنفرانس حمایت از فلسطین در ایران خبر داد و گفت: مصر هیچ وعده‌ای در این خصوص به ما نداده و ما نمی‌دانیم که به هیئت ما اجازه خروج از گذرگاه رفح داده می‌شود یا خیر.
وی افزود: انتخابات داخلی حماس در غزه به پایان رسید، اما انتخابات رهبران حماس در خارج نیازمند مقدماتی است و نتایج آن در زمان خود اعلام می‌شود. این عضو بلندپایه حماس اظهارات مطرح شده درباره وقوع کودتا یا درگیری در جنبش حماس را رد کرد و گفت: باید بین واقعیت‌ها و آرزوهای اسرائیل که می‌خواهد چنین جلوه دهد که حماس ارگانی نظامی است که بر یک حکومت غیر نظامی تسلط دارد، فرق قائل شد. وی همچنین درباره سفر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن گفت: ما به اظهارات و موضع‌گیری‌هایی که صورت می‌گیرد توجه نمی‌کنیم و این اظهارات بر مواضع مقاومت تاثیر نمی‌گذارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.