سه ادعای آمریکا علیه ایران که باید به چالش کشید / صحبت‌‌های تند ترامپ علیه ایران بلوفی بیش نیست ۲۷/ ۱۱ / ۱۳۹۵

پایگاه کامن دریمز تشریح کرد
سه ادعای آمریکا علیه ایران که باید به چالش کشید
  ۲۷/ ۱۱ / ۱۳۹۵

Image result for ‫سه ادعای آمریکا علیه ایران که باید به چالش کشید‬‎


پایگاه اینترنتی کامن دریمز نوشت: دولت و رسانه‌های آمریکا با بی‌میلی و ناباوری در این باره سخن می‌گویند که ایران به خود جسارت مداخله در امور کشورهای همسایه خود یعنی عراق و افغانستان را داده است. این اظهارات به صراحت و بدون کنایه بیان می‌شود، این در حالی است که آمریکا این حق را برای خود محفوظ می‌داند تا درباره کل منطقه «اظهار نظر» کند!
به گزارش تسنیم، پایگاه اینترنتی کامن دریمز در گزارشی سه ادعای مقامات آمریکایی نسبت به ایران را مطرح و به آنها پاسخ داد.
ادعای نخست: ایران کشوری توسعه‌طلب است؟
با اینکه ایران اغلب به عنوان قدرتی توسعه‌طلب توصیف می‌شود، در واقع مرزهای ایران از دوره صفویه در قرن شانزدهم میلادی تاکنون توسعه نیافته است. اما این امر مانع از آن نشده است تا رؤسای جمهور آمریکا به این حرف بی‌اساس که ایران یک کشور توسعه‌طلب خطرناک است، ادامه ندهند.
اقدام جرج دبلیو بوش، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در گنجاندن نام ایران در «محور شرارت»، و تهدید باراک اوباما، رئیس‌جمهور قبلی مبنی بر «حفظ همه گزینه‌ها» در صورتی که ایران توافق هسته‌ای سال 2015 را نقض کند، نمونه‌های بارز از موضع تهاجمی است که آمریکا علیه کابوس توسعه ایران اتخاذ کرده است.
اما دونالد ترامپ با سخنان خود مبنی بر اینکه «ایران در حال بازی کردن با آتش است» و «آنها به خاطر اینکه اوباما تا این حد با آنها مهربان بوده است، قدردان نیستند. من اینگونه نخواهم بود!»، تنش‌های موجود را تشدید کرده است. چنین اظهاراتی شاید در مورد مردم آمریکا -که به آنها القا شده است تا باور کنند انقلاب اسلامی پاسخ به حمایت آمریکا از رژیم خشونت‌طلب محمدرضا (پهلوی) نبوده است- تاثیرگذار باشد، اما این سخنان برای بسیاری در ایران چیزی نیست جز تهدیدهایی که قبل از جنگ مطرح می‌شود.
ادعای دوم: ایران افراطی و آمریکا منطقی است؟
استفاده مکرر از واژه «افراط‌گرا» برای مغشوش کردن هرگونه درک و برداشت درباره ایران است، چرا که این واژه مملو از بار معنایی قوی ضد ایرانی است که به ندرت مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد. اهمیت استفاده از این واژه زمانی مشخص‌تر می‌شود که بیم و نگرانی را در نظر بگیریم که رسانه‌ها و مقامات دولتی آمریکا درباره ورود آوارگان از خاورمیانه‌ای- که آمریکا آن را بی‌ثبات کرده است- به غرب و نابود کردن تمدن غربی القا می‌کنند. با کمال تعجب، اینکه آمریکا مسئول بروز این بحران است، و نه ایران، در میان تاکیدها درباره اینکه هدف ایران بی‌ثبات کردن منطقه است، نادیده گرفته می‌شود.
از سوی دیگر، حمایت آمریکا از اسرائیل، مصر و عربستان سعودی بی‌چون و چرا پذیرفته می‌شود و هرگز ممکن نیست در مطبوعات آمریکا برچسب «افراط‌گری» بر آن زده شود، هر چند که با نگاهی کوتاه به اقدام این سه متحد آمریکا در حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و نقض قوانین بین‌المللی، می‌توان مدارک و شواهد زیادی دال بر «افراط‌گرایی» آنها پیدا کرد.
علاوه بر این، اگر تلفات جانی و مالی گسترده‌ای را که از سال 2001 در «جنگ آمریکا با تروریسم» به این فهرست اضافه کنیم، دلایل قاطعی برای «افراطی» بودن سیاست‌های آمریکا خواهیم داشت.
ادعای سوم: ایران، مظهر شرارت در خاورمیانه؟
دولت و رسانه‌های آمریکا با بی میلی و ناباوری در این باره سخن می گویند که ایران به خود جسارت مداخله در امور کشورهای همسایه خود یعنی عراق و افغانستان را داده است. این اظهارات به صراحت و بدون کنایه بیان می‌شود، این در حالی است که آمریکا این حق را برای خود محفوظ می داند تا درباره کل منطقه «اظهار نظر» کند.
این واقعیت که ایران -که از سه طرف (عراق، افغانستان، و خلیج فارس) احاطه شده است، ممکن است از جانب دولت آمریکا که بیشتر مصمم به استفاده از زور است تا دیپلماسی، احساس تهدید کند- به ندرت نظامی (جمهوری اسلامی) تلقی می شود که به دنبال راه‌هایی برای پیشبرد منافع ملی و بقای خود است. علاوه بر این، ایرانی‌ها به عنوان مسلمانان شیعه دشمنان قسم‌خورده داعش و القاعده هستند.یک پایگاه خبری آمریکایی:
صحبت‌‌های تند ترامپ علیه ایران بلوفی بیش نیست

Image result for ‫صحبت‌‌های تند ترامپ علیه ایران بلوفی بیش نیست‬‎

پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی نوشت: تحلیل‌گران بر این باورند که صحبت‌های سخت و محکم تیم ترامپ در مقابل ایران و حامی شماره اول تروریسم خواندن آن، تنها بلوفی بیش نیست.
وب سایت آمریکایی کانسرتیوم نیوز در گزارشی با عنوان «قدرت‌نمایی و بلوف در مقابل ایران» نوشت: تحلیل‌گران خاورمیانه‌ای بر این باورند که صحبت‌های سخت و محکم تیم ترامپ در مقابل ایران و حامی شماره اول تروریسم خواندن آن، تنها بلوفی بیش نیست.
این وب سایت آمریکایی افزود: صحبت‌های ابتدایی ترامپ در مقابل ایران موجب ایجاد ذهنیت‌هایی مبنی بر این که دولت ترامپ موضع محکمی را در قبال ایران اتخاذ می‌کند، بوجود آورد. با وجود تهدیدات سخت تیم امنیتی ترامپ، مشاور امنیت ملی مایکل فلین استعفا داده است و به نظر می‌رسد که سیاست کاخ سفید در قبال تهران همان سیاست دولت اوباما باشد.
کانسرتیوم نیوز افزود: مایکل فلین در صحبت‌های خود در اول ماه فوریه بیان کرده بود که دولت اوباما در قبال سیاست‌های تهران شکست خورده است و او پیشنهاد داده بود که این روند باید در دولت ترامپ تغییر پیدا کند اما این شعار موجب یکسری گمراهی در مورد درست بودن سیاست‌های اوباما در قبال تهران و همچنین گزینه‌های موجود دولت ترامپ در قبال تهران را بهمراه داشت.
این وب سایت آمریکایی در ادامه نوشت: برخلاف گفته بسیاری، سیاست‌های اوباما تا حد زیادی تندروها در ایران را مورد هدف قرار داده و همچنین ایران در زمینه هسته‌ای تا حد زیادی متوقف شد. با وجود تهدیدات تیم ترامپ در مورد توافق برجام، او تصمیم گرفته است که این توافق را پاره نکند و حتی توطئه‌ای را علیه آن به راه نیندازد. تیم ترامپ حتی درک کرده است که نه اسرائیل و نه عربستان سعودی خواهان برهم خوردن این توافق نیستند.
به گزارش جام، کانسرتیوم نیوز افزود: خصومت دولت ترامپ در قبال نقش منطقه‌ای ایران با مواردی که دولت اوباما هم در طول این سال‌ها بیان می‌کرد، فرقی نمی‌کند. باید گفت از بیل کلینتون که شروع کنیم تمامی رؤسای‌جمهور آمریکا بدون ارائه مدرکی ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم خوانده و این نشان می‌دهد که رؤسای‌جمهور مختلف آمریکا سیاست واحدی را در قبال ایران دنبال می‌کنند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.