۸۰ درصد مراکز درمانی یمن در بمباران آل سعود نابود شده است/ عبادی: برخی از تظاهرات سوءاستفاده می‌کنند /دوران غرب به پایان رسیده و نظم جدیدی در راه است ۲۷/ ۱۱ / ۱۳۹۵یک مقام در صنعا:
80 درصد مراکز درمانی یمن در بمباران آل سعود نابود شده است
  ۲۷/ ۱۱ / ۱۳۹۵

Image result for ‫80 درصد مراکز درمانی یمن در بمباران آل سعود نابود شده است‬‎

یک مقام یمنی در جدیدترین آمار جنایت‌های آل سعود اعلام کرد، 80 درصد مراکز درمانی یمن توسط عربستان نابود شده‌اند.
به گزارش فارس،  «حسام البجلی»یک مقام مسئول در وزارت بهداشت یمن اعلام کرد، دشمن سعودی ساختمان‌ها و منابع پزشکی یمن را هدف گرفته و هم اینک ملت مظلوم یمن به طور غیرطبیعی با مشکلات درمانی روبه‌رو هستند. وی تاکید کرد: «حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف سعودی 80 درصد از بیمارستان‌های یمن و زیر ساخت‌های پزشکی و درمانی را هدف گرفته است.» این مسئول یمنی مشکلات ملت یمن را بسیار زیاد خواند و افزود: «نهادهای حقوقی یا وابسته به سازمان ملل نتوانستند راهی برای رسیدن کمک‌های بین‌المللی به یمن باز کنند چون حرفشان بین مزدوران تاثیرگذار نیست.»
«البجلی» گفت: «قضیه محاصره زمینی، دریایی و هوایی بیش از 20 میلیون یمنی از تراژدی‌های بزرگ و فراموش شده‌ای است که هنوز بسیار از جزئیات آن برای افکار عمومی دنیا و منطقه شناخته نشده است.»
وی افزود: «با وجود اینکه بسیاری از واقعیت‌های آن برای کشورهای منطقه و جهان روشن است و اسناد و اطلاعاتی درباره اوضاع مصیبت‌بار نبود غذا و دارو در نتیجه محاصره یمن وجود دارد اما بسیاری از آنها هنوز فاش نشده چون قدرت‌های بزرگی در دنیا در مخفی نگاه داشتن این اسناد سهیم هستند و بروز گرسنگی در استان الحدیده یکی از پیامدهای جنایت سعودی‌ها در محاصره یمن است.»
در همین حال، «گینادی گاتیلوف» معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، یمن شاهد یک فاجعه انسانی است که خطر آن کمتر از آنچه سوریه شاهد آن است، نیست. وی طی سخنانی در کنفرانس سالانه باشگاه «الگوی بین‌المللی سازمان ملل» در مسکو گفت: «در یمن مبارزه با تروریسم در حال جریان است و این کشور با بحران داخلی و فاجعه انسانی بسیار خطرناکی روبه رو است.» گاتیلوف اظهار داشت که بحران انسانی به 80 درصد از ساکنان یمن لطمه وارد می‌کند، اما برخی از همکاران ما به ویژه غربی‌ها به صورت گسترده و علنی در مورد آن صحبت نمی‌کنند، زیرا آن‌ها بیشتر بر روی حوادث سوریه متمرکز هستند.
اما یمن شاهد فاجعه انسانی است که خطر آن کمتر از بحران سوریه نیست و این مشکلی است که ضرورت دارد راهی برای حل آن یافته شود.عبادی: برخی از تظاهرات سوءاستفاده می‌کنند

اولویت مردم عراق جنگ با تروریسم است

Image result for ‫حیدر عبادی‬‎

نخست‌وزیر عراق خواستار عدم مشغول شدن کشور به جنگ داخلی و فراموش کردن هدف مهم‌تر یعنی آزادسازی خاک کشور شد.
حیدر عبادی طی سخنانی در یک نشست خبری خواستار عدم مشغول شدن کشور به جنگ داخلی شد و گفت، آزادسازی خاک عراق از دست دشمنان مهم‌ترین هدف دولت در شرایط کنونی است. وی با بیان اینکه دولت عراق بر اهمیت تظاهرات صلح‌آمیز تاکید می‌کند افزود، برخی گروه‌ها از تظاهرات سوءاستفاده می‌کنند و با به زحمت انداختن نیروهای امنیتی بر تلاش‌ها و نبرد علیه تروریسم تاثیر می‌گذارند. هزاران نفر از هواداران مقتدا صدر صبح شنبه در میدان التحریر در مرکز بغداد تظاهرات برگزار کردند. وزارت کشور عراق اعلام کرد که در جریان درگیری‌های روز شنبه، 7 تن کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند. تظاهرات‌کنندگان خواستار لغو کمیسیون عالی انتخابات و انجام اصلاحات و مبارزه با فساد شده بودند.
حیدر عبادی در بخش دیگری از سخنانش گفت، عراق در نبرد خود بر علیه گروه تکفیری صهیونیستی داعش به حمایت‌های آمریکا و ایران نیاز دارد. وی در عین حال هریک از این دو کشور را به حل و فصل اختلاف‌های خود به دور از عراق فرا خواند. وی همچنین با بیان اینکه ممنوعیت ورود شهروندان عراق به آمریکا اقدامی نامناسب است گفت که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به او وعده داده که موضوع ممنوعیت ورود عراقی‌ها به این کشور را حل کند.
انفجار بمب در بغداد
عصر دیروز یک خودروی بمب گذاری شده در شهرک صدر بغداد منفجرشد. در این انفجار 15غیر نظامی شهید و50 تن دیگر نیز زخمی شدند.پیش از این مقامات بغداد از احتمال عملیات تروریستی توسط داعش در این شهر خبر داده بودند.
تحولات میدانی
«کریم النوری»، یکی از فرماندهان بسیج مردمی، مشارکت بسیج مردمی در مرحله آینده عملیات آزادسازی موصل را امری حتمی دانست و گفت، تاکنون ساعت صفر و محورهای عملیاتی این نیرو مشخص نشده اما مشارکت این نیرو در عملیات کرانه راست راه پیشروی برای دیگر نیروهای شرکت‌کننده در عملیات را هموار خواهد کرد. النوری با بیان اینکه حضور بسیج مردمی در این محور داعش را تحت فشار خواهد گذاشت و موجب نگرانی و بهم‌ریختگی صفوف آنها خواهد شد، افزود: این مشارکت از حیث کاهش خسارت‌ها و تعیین سرنوشت نبرد در زمان و با نتیجه‌ای مناسب اهمیت بسیاری دارد.
رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ:
دوران غرب به پایان رسیده و نظم جدیدی در راه است

Image result for ‫ولفگانگ ایشینگر، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ‬‎

رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد: جهان در حالی در آستانه ورود به «عصر پس از غرب» است که کاهش نفوذ اروپا و آمریکا زمینه را برای کشورهای دیگر فراهم کرده است تا نظم جهانی جدیدی را شکل دهند.
روزنامه «ایندیپندنت» بر اساس گزارش سالانه رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ نوشت: «ولفگانگ ایشینگر، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد، همه‌پرسی درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) و انتخاب «دونالد ترامپ» به سمت ریاست جمهوری آمریکا، نهادهای جهانی همچون اتحادیه اروپا، سازمان ملل و ناتو را در وضعیت متزلزلی قرار داده است.
وی با هشدار درباره اینکه دولت جدید آمریکا ممکن است به منزله کاتالیزور برای یک «جهان پسانظم» عمل کند گفت فضای امنیتی بین‌المللی «مسلما در حال حاضر بی‌ثبات‌تر از هر مقطع دیگر از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون است.»
ایشینگر گفت: «بنابراین ممکن است ما در آستانه دوره عبور از غرب باشیم؛ دوره‌ای که در آن بازیگران غیرغربی امور بین‌المللی را شکل می‌دهند که اغلب موازی یا حتی به ضرر چارچوب‌های بین‌المللی دقیقی است که مبنای نظم بین‌المللی لیبرال از سال 1945 است.»
این اظهارات درست چند روز قبل از نشست سالانه کارشناسان دفاعی و امنیتی برجسته جهان موسوم به کنفرانس امنیتی مونیخ در قالب گزارش سالانه منتشر شد.
کنفرانس امسال با حضور مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور و جیمز، ماتیس، وزیر دفاع آمریکا؛ آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل؛ دونالد توسک، رئیس شورای اروپا و ینس استولتبرگ، دبیرکل ناتو و بیش از 30 تن از سران کشورها برگزار خواهد شد.
رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: «برخی از اساسی‌ترین ارکان غرب و نظم بین‌المللی لیبرال تضعیف شده است.
 دشمنان جوامع باز تهاجمی عمل می‌کنند یا آماده رفتار تهاجمی هستند. روشن است که دموکراسی‌های لیبرال در برابر تلاش‌ها برای انتشار اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده در سیاست‌های بین‌المللی آسیب‌پذیر بوده‌اند. شهروندان کشورهای دموکرات کمتر از همیشه باور دارند که نظام کشورشان قادر به دستیابی به نتایج مثبت برای آنهاست و بیش از پیش، از راه حل‌های ملی و مرزهای بسته حمایت می‌کنند تا جهانی‌سازی و گشایش.»
وی افزود: «از سوی دیگر، به نظر می‌رسد نظام‌های غیرلیبرال جایگاه محکمی دارند و با قدرت عمل می‌کنند، در حالی که تمایل و توانایی دموکراسی غربی برای شکل دادن امور بین‌المللی و دفاع از نظم لیبرال قانون محور رو به کاهش است.»
شکست سران غرب برای پاسخ به درگیری‌ها در سوریه و اوکراین، ضعف نظم جهانی دیرینه لیبرال را در مقابله با بحران‌های جهانی آشکار کرده است.
سستی و بی‌حرکتی غرب زمینه را برای پر شدن خلأ توسط کشورهای دیگر همچون روسیه و ایران فراهم کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.